25 Obserwatorzy
43 Obserwuję
Sasetka

Zakładka

 

 Ja jak zakładka - zawsze w książce.

Czytaj i graj – nowa książka Jakuba Ćwieka wraz z grą karcianą w sprzedaży już od 12 maja

Popkultura

 

Klamca12 maja 2014 roku w księgarniach zagości najnowszy zbiór opowiadań „Kłamca 2.5: Machinomachia” Jakuba Ćwieka. Głównym bohaterem jest znany z poprzednich tomów cyklu niepokorny i wulgarny nordycki bóg Loki, który postanowił oddać się w służbę aniołom chrześcijańskiego stwórcy i wykonywać dla nich przeróżne zadania.

 

Jakub Ćwiek w świecie miłośników fantastyki uchodzi za całkiem kontrowersyjną i czasem wręcz obrazoburczą personę. Nie brakuje mu fantazji i tworząc światy oparte o rockową kulturę i nawiązując do dawnej subkultury lat 60-tych i 70-tych sam przenosi ją do rzeczywistości. Wyjeżdża niczym typowy rockman w trasę po całej Polsce promując swoje książki, wypuszcza serię koszulek z bohaterami cyklu o gangu motocyklowym ( „Chłopcy” ) i o wspomnianym już bogu - Lokim („Kłamca”), zakładki – Kłamczuchy oraz wymyśla wiele innych gadżetów dla swoich fanów.

 

Tym razem do najnowszego dzieła dołącza grę karcianą  - „Kłamciankę towarzyską”, w której możemy zagrać jednym z baśniowych lub mitologicznych bóstw, takich jak Tytania, Zeus czy Światowid. Gra przeznaczona jest dla więcej niż dwóch graczy i, jak mówią autorzy całego projektu (grupa kreatywna Lans Macabre), jest idealna do piwa i spotkań w gronie najbliższych przyjaciół. Humorystyczna grafika Roberta Sienickiego dodaje niezwykłego uroku i wywołuje nie jeden uśmiech podczas toczącej się rozgrywki.

 

Karcianka, tak jak cała twórczość Jakuba Ćwieka nawiązująca do tarantinowskich motywów i rockowych brzmień, nie nadaje się dla młodszego odbiorcy. (PEGI16+)